Účtovníctvo

Hlavnou poskytovanou službou je vedenie účtovníctva podnikateľov a s ním súvisiace ekonomické služby a vedenie účtovníctva neziskových účtovných jednotiek.

Ponúkame vedenie

jednoduchého účtovníctva

• vedenie peňažného denníka
    predpísaných kníh pre sústavu jednoduchého účtovníctva
  • spracovanie DPH ( štvrťročne, mesačne)
  • spracovanie kontrolného výkazu DPH ( štvrťročne, mesačne
  • spracovanie súhrnného výkazu DPH ( štvrťročne, mesačne)
  • inventarizáciu hmotného a nehmotného majetku, evidenciu a odpisovanie
  • vypracovanie daňového priznania typ B vrátane príloh
    minimálna cena za
  • vedenie jednoduchého účtovníctva mesačne je 55 €

daňovej evidencie

v zmysle zákona

podvojného účtovníctva

v zmysle platnej legislatívy

• vedenie hlavnej knihy
  • knihy došlých a odoslaných faktúr
    saldokonto
  • poskytovanie priebežných informácií o výsledku hospodárenia podľa požiadaviek klienta
  • poskytnutie súčinnosti pri daňových kontrolách a komunikácií s daňovým úradom a ostatnými inštitúciami
  • konzultácie k prípadným problémovým situáciám
  • ročná účtovná závierka
  • vypracovanie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb
  • minimálna cena za vedenie podvojného účtovníctva mesačne je 75 €

Ceny sa odvíjajú od individuálnych potrieb a požiadaviek klienta. Pre stanovenie konkrétnej konečnej ceny za poskytovanú službu je vhodnejšia individuálna konzultácia s klientom. Ceny za služby sa stanovujú individuálne, hlavne podľa objednaných služieb a sú závislé najmä na:
– množstve spracovávaných dokladov, počte a náročnosti výpočtov pre zaúčtovanie jednotlivých položiek
– tom, či sú podklady k spracovaniu údajov klientom vopred pripravené V zmysle dohody s klientom poskytujeme aj tzv. prípravné práce potrebné k zaúčtovaniu jednotlivých dokladov ako vypísanie príjmových, resp. výdavkových pokladničných dokladov, ich nalepenie, časové zoradenie, teda celkovú kompletizáciu, zoradenie faktúr, výpisov z účtu, priradenie a kompletizácia platieb platobnými kartami, zakladanie písomností.
– tom, či sa jedná o platiteľa DPH (mesačného, štvrťročného).

Cena za vypracovanie ročnej účtovnej závierky vrátane daňového priznania je stanovená individuálne podľa dohody
Účtovnou položkou sa rozumie jeden doklad, napr. jedna faktúra, pokladničný doklad, položka výpisu z bankového účtu.
Po prehodnotení veľkosti prevádzky a zhodnotení priemerného spracovávaného objemu dokladov je možné dohodnúť paušálnu čiastku za spracovanie komplexného balíka ekonomických služieb. Paušálna cena je stanovená zvyčajne na obdobie kalendárneho štvrťroka
K dohodnutej cene sa môžu v zmluve uplatniť prirážky za naviac práce, alebo skrátené termíny. Splnenie podmienok pre uplatnenie prirážok musia potvrdiť zmluvné strany. Cena nezahŕňa vypracovanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb typ B resp. právnických osôb.

Pre vypracovanie cenovej ponuky nás prosím kontaktujte telefonicky, emailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.